دوره آموزش مقدماتی بلندر 2.8 فصل اول

شما اینجا هستید : توت لاین > دوره ها > دوره آموزش مقدماتی بلندر 2.8 فصل اول
...
زمان دوره آموزشی 4 ساعت
...
حجم دوره آموزشی 1.1 گیگابایت
...
سطح دوره آموزشی مقدماتی
دوره آموزش مقدماتی بلندر 2.8 فصل اول

بلندر؟! بلندر چی هست؟!

بلندر (Blender) یه نرم‌افزار کاملا رایگان به همراه قابلیت تغییرات کاربری، برای ساخت و تصویرسازی سه‌بعدیه. این نرم‌افزار تمام زیر و بم تصویرسازی سه‌بعدی رو شامل میشه، مدل‌سازی، ساخت مفصل حرکت (Rigging)، متحرک‌سازی (Animation)، شبیه‌سازی، رندرینگ، کامپوزیت و Motion Tracking و حتی ساخت بازی یا ایجاد تغییرات روی ویدیوها.

بلندر به خاطر قابلیت‌ها و ابزارهای فوق حرفه‌ای که داره، یکی از بهترین نمونه‌های FOSS به حساب میاد (نرم‌افزار با قابلیت تغییر کاربری و رایگان Free and Open Source). همین موضوع باعث میشه که بلندر قانون "هرچقدر پول بدی آش میخوری" رو نقض کنه. توی صنایعی مثل فیلم‌ و تلویزیون، ساخت انیمیشن، تصویرسازی‌های علمی، تصویرسازی‌های معماری، موشن گرافیک، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و خیلی چیزای دیگه، آدمای فوق‌حرفه‌ای از این نرم‌افزار استفاده می‌کنن.(برای آشنایی بیشتر با بلندر اینجا کلیک کنید)


به فصل اول دوره آموزش مقدماتی بلندر 2.8 خوش اومدید

توی این دوره آموزشی از اولین مرحله یعنی دانلود و نصب نرم افزار بلندر شروع میکنیم و مرحله به مرحله پیش میریم. توی این دوره تلاش شده به همه مطالبی که برای شروع کار با بلندر نیاز هست اشاره بشه و شما پس از مشاهده کامل این فصل به درک و تسلط خوبی از نرم افزار میرسید و میتونید کار با نرم افزار رو شروع کنید.
 
آپدیت:[دوستان توجه داشته باشید که نسخه های سری 2.9 بلندر پس از انتشار این دوره آموزشی منتشر شده و شما میتونید بدون هیچ مشکلی، فصل اول و فصل دوم این دوره آموزشی رو در نسخه های سری جدید بلندر هم کار بکنید و آموزش ببینید. توی سری 2.9 قابلیت های جدیدی به نرم افزار اضافه شده که میتونید از بخش مقالات وبسایت نگاه دقیقی به اون ها بندازید ولی مطالب پایه و مقدماتی نرم افزار تغییری نداشته و میتونید از این مجموعه آموزشی برای سری جدید بلندر هم استفاده کنید.]


سرفصل های [فصل اول] دوره آموزش مقدماتی بلندر:

  • بخش یکم: نصب و پیمایش در بلندر
  • بخش دوم: رابط کاربری و شخصی سازی
  • بخش سوم: ابزارهای انتخاب و کار با آبجکت ها
  • بخش چهارم: آشنایی با transform و origin point
  • بخش پنجم: پنجره 3d viewport 
  • بخش ششم: آشنایی با outliner و collection
  • بخش هفتم: آشنایی با ابزار Snap
  • بخش هشتم: حالت ویرایش (edit mode)
  • بخش نهم: کار با Curve ها
  • بخش دهم: آشنایی با مودیفایرها
بخش یکم از این دوره آموزش مقدماتی رو در ویدیوی زیر ببینید


برای دریافت فصل اول دوره به صورت کامل روی عبارت " شرکت در دوره آموزشی" کلیک کنید
برای مشاهده فصل دوم دوره آموزش مقدماتی بلندر 2.8x اینجا کلیک کنید
قیمت دوره آموزشی رایگان شرکت در دوره آموزشی